Publicidad
Elitechip » Home » Noticias

Noticias

Carolina Sitges i José Luis Garcia Pujadas, campions de Cross de Balears 2018

Els corredors mallorquins es van imposar a la prova disputada al Club Golf Son Parc, a Menorca, amb 360 participants entre diferents categories

12/02/2018

Les Illes Balears ja tenen nou campió i campiona de Cross 2018. José Luis Garcia Pujadas, del Amistat-Fisio Planet, i Carolina Sitges, del Ferrer Hotels CD, es van imposar en les seves respectives curses disputades al fantàstic circuit dissenyat a les instal·lacions del Club Golf Son Parc, i on hi van prendre part 360 corredors i corredores repartits en les diferents categories.

Especialment disputada va ser la cursa femenina on Carolina Sitges es va imposar en els 10KM en la darrera sprintada a una gran Sebastiana Llabrés, del CA Iberostar Inca, per 38:41 a 38:43 guanyant-se un gran aplaudiment del nombrós públic que hi va assistir. El podi el va completar Leonor Font, del Ferrer Hotels amb 39:14.

En homes, gran recital de José Luis Garcia Pujadas, qui va mostrar el gran moment de forma que travessa. El corredor del Amistat-Fisio Planet va aturar el crono amb 32:08, mentre que Miguel Ángel Fidalgo, del Ferrer Hotels, va veure com a perdia una cursa que comandava fins a falta de tres voltes. Finalment va entrar amb 32:52 seguit de Hugo Rodríguez González, del CA Iberostar Inca, que va acabar amb 33:08.

En sub 23, el guanyador va ser Lluís Fullana, del CA Palma, amb 33:34 per davant de Nil Riudavets Victory, del Ferrer Hotels (34:31) i de Sergi Reurer Olives, de Lo Esport (35:13). En dones, la més ràpida va ser Marina Bagur, del FC Barcelona (39:56) seguida de Gemma Valentina Llabres, del Entrenamiento Global (40:49) i de Alexia Hartmann, del CA Gavà (42:11).

A sènior femení, Font va ser la més ràpida per davant de Asmaa Zammou (42:17) i de Maria José Medina (42:29), les dues del CA Montuïri, mentre que en homes, el podi absolut va ser el mateix.

A la categoria Master 35, en dones Sitges es va imposar seguida de Maria Ramis, del CM Mallorca – Toni Peña (42:23), i d’ Irene Portillo, del CA Iberostar Inca (45:56). En homes, el més ràpid de la categoria va ser Toumi Dahmani, del Ferrer Hotels (33:16) per davant del seu company de club Miguel Campos (34:02) i de Roberto Aguilar, del CA Iberostar Inca (36:10).

A M-40, el guanyador va ser Carlos Alejandro Coll, del Amistat – Fisio Planet (35:15) per davant de Manuel Carlos Outón, del CA Iberostar Inca (35:25) i de Miguel Fernandez Miniño, del Ferrer Hotels (35:52). En dones, Llabrés va ser la més ràpida imposant-se a Maria Pallicer, del CA Montuïri (41:42) i de Margarita Ferragut, del CA Iberostar Inca (42:51).

A M-45, Maria Soledad Martín va guanyar amb 44:47 per la corredora de Ferrer Hotels, seguida de Maria José Camáñez, de l’Amistat-Fisio Planet (48:32) i de Damiana Moll, del CA Porreres (54:46). En homes, Manuel Picó, del Ferrer Hotels, es va imposar amb 37:20, per davant de Ildefonso Regalón, del Amistat - Fisio Planet (39:56) i de Miquel Cladera, del CA Sa Pobla (40:34).

A M-50 el més ràpid va ser Santos Martínez, del CA Badia de Palma (38:02) per davant de Dani Portella Coll, del Ferrer Hotels (41:00) i de Lorenzo Miguel Hernández, del CA Fidipides (45:57). En M-55, Antonio Suñer, del CA Pitius, va ser el més ràpid (43:02).

En sub-20 masculí, Josep Maria Olives, de Lo Esport, va ser el més ràpid amb 22:10, seguit de Miguel Ángel Capó, del CA sa Pobla (22:15) i de Mohamed Salhi, del CA Sa Raval (22:34). En sub-18, va guanyar Adrián Calvo, del Playas de Castellón (22:24) per davant de Saki Vanrell, del CA Manacor (22:28) i de Alex Justin Duran, del Club Joan Capó Felanitx (22:41).

En dones, sub-20 la guanyadora va ser Paloma Quing Garzón, del CA Palma (17:27) per davant de Elena del Junco, del mateix club (18:41) i de Laura Llabrés, Mesclat Esport (18:45). I en sub-18, Lucía Pinacchio, del CA Siurell, va guanyar 18:40, per davant de Aina Vadell (CA Pollença, 18:45) i de Aroa Manzano (CA Pitiús, 18:50).

Miquel Bauzà, del CA Campos, va ser el guaynador a sub-16 (16:17) per davant de Jaume Peeters, del CA Es Raiguer (16:23) i de Gabriel Escribà Pérez, del CECOME Sant Lluís (16:48), mentre que Joana Maria Rigo, del CA Montuïri (14:26) va imposar-se a Martina Martorell, del CA Campos (14:58) i Marta Obrador, del CA Porreres (15:01).

Per últim, Nora Romero, del Ferrer Hotels, va ser la més ràpida en sub-14 (9:24), per davant de Julia Peña (Club Joan Capo, 9:33) i de Elma Juan, del GE Espalmador (10:15). En masculí Miquel Fons, del CA Manacor (13:58), Vicente Ribas, del EMA Sant Antoni (14:30) i Adrián Duran, del CAUT Koryo (14:39).

(Foto: Sergi Garcia. Menorca.info)

Publicidad
Síguenos en... Síguenos en...
Siempre estarás con
nosotros Tolo!
© Elitechip, 2008-2018, Todos los derechos reservados
Elitechip, S.L. B57506149 - info@elitechip.net